مقالات

معرفی میز و صندلی تاشو

معرفی میز و صندلی تاشو

میز و صندلی های تاشو در رویداد ها و عملکرد های عمومی استفاده می شوند و وزن آن ها سبک تر است و به راحتی قابل جابجایی و ذخیره می شوند.

در بسیاری از موارد این نوع میز های تاشو را می توان روی چرخ دستی های مخصوص روی هم چیده و جابجایی و نگهداری آنها را به صورت عمده آسان می کند و میز های تاشو با پایه‌ های تاشو عمدتاً برای رویداد هایی استفاده می‌ شوند که میز های بزرگ آن‌ ها برای پخش ادبیات تبلیغاتی یا کالا های برای فروش و غیره ایده‌آل است و می‌ توان از آنها برای کار نشسته و غذاخوری هم استفاده کرد و اینها میز های تاشو کلاسیک شما هستند که در نمایشگاه های تابستانی ، نمایشگاه های کار ، روز های آزاد دانشجویی استفاده می شوند.

نسل جدیدی از میز های پایه تاشو وجود دارد که برای رقابت با میز های پایه ثابت سنتی از نظر استحکام و کیفیت طراحی شده اند و اینها شامل مواردی است که به عنوان میز های تاشو t-bar و میز های a-fold شناخته می شوند که می توانند برای کار ، ناهار خوری و سایر کار ها استفاده شوند و به گونه ای که با میز های تاشو سبک وزن قدیمی تر نمی توانید از آنها استفاده کنید.

انواع میز های تاشو

انواع میز های تاشو

میز های تاشو در آن قسمت بالایی تا می شود و پاها در حالت عمودی باقی می‌ مانند و بیشتر دارای چرخ‌ های کرچکی هستند تا در صورت عدم استفاده از میز به کناری غلت بخورد و این نوع میز های تاشو به عنوان میز های تاشو هم شناخته می شوند و بیشتر در مکان های دائمی مانند مراکز کنفرانس و آموزشی ، مدارس ، کالج ها و دفاتر مورد استفاده قرار می گیرند و به این دلیل است که این نوع میز تاشو بسیار مهم است و میز های تاشو را نمی‌ توان مانند میز های تاشو با پایه‌ های تاشو روی هم چید و اما می‌ توان آن‌ ها را در کنار هم قرار داد تا فضای ذخیره‌سازی موجود را به حداکثر برسانند.

مزایا میز های تاشو

مزایا میز های تاشو

میز های تاشو هم وجود دارد که هر دو پایه و صفحه میز تا می شوند و اینها معمولاً به عنوان میز های جمع شونده ، میز های نوار ، میز های امتحانی یا میز های بازی شناخته می شوند و آنها معمولاً همراه با یک یا دو صندلی برای ایجاد یک ناهار خوری یا محل کار موقت استفاده می شوند و آنها نسبت به میز های تاپ از اهمیت کمتری برخوردار هستند.

مانند میز های تاشو با پایه های تاشو و میز های جمع شونده را می توان روی چرخ دستی های مخصوص کنار هم قرار داد تا آنها را بسیار متحرک و قابل نگهداری کند.

میز های تاشو در فضای باز

میز های تاشو در فضای باز

با خرید میز های تاشو که می توان از آنها در فضای باز استفاده کرد.

  • میز های تاشو که می توانند به صورت گهگاهی در فضای باز استفاده شوند اما باید در داخل خانه نگهداری شوند.
  • میز های تاشو که می توان از آنها استفاده کرد و در تمام طول سال در فضای باز گذاشت.
  • میز های تاشو که برای استفاده در فضای باز در تمام طول سال طراحی شده‌ اند و دارای ویژگی‌ هایی مانند پوشش‌ های نانو ویژه مقاوم در برابر آب و هوا که می‌ توانند در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاومت کنند و موارد دیگر دارند.

متریال میز های تاشو

متریال میز های تاشو

میز های تاشو با میز های پایه ثابت بسیاری از قطعات مشترک دارند و اما به دلیل ویژگی های تاشو دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند.

ویژگی میز های تاشو

ویژگی میز های تاشو

بریس ها : از آنها برای ایجاد استحکام بیشتر به پاهای میز استفاده می شود.

پیش بند : این بخش هایی از مواد هستند که به صورت افقی در زیر میز قرار می گیرند و هر گوشه را به هم وصل می کنند و آنها قدرت پیچشی اضافی را برای میز ایجاد می کنند.

پیوند دادن : اینها معمولاً زبانه هایی هستند که به جداول تاشو اجازه می دهند به هم متصل شوند و اینها گاهی استاندارد یا اختیاری هستند بسته به جدولی که انتخاب می کنید.

مزایای صندلی تاشو

مزایای صندلی تاشو

صندلی ها یا چهارپایه های تاشو در قرن 15 تا 13 قبل از میلاد به عنوان صندلی در منطقه مدیترانه استفاده می شد و صندلی ها به عنوان کالای قبر در غنی ترین گور ها استفاده می شد و یک صندلی تاشو از آبنوس و عاج با یراق آلات طلا در مقبره توت عنخ آمون در مصر پیدا شد.

صندلی های تاشو قبلاً در عصر برنز نوردیک ، مصر باستان ، یونان مینوی و روم باستان استفاده می شد و قاب بیشتر از چوب ساخته شده بود و به ندرت از فلز ساخته می شد و چوب با کنده کاری های هنری منبت کاری شده بود و طلا کاری شده و با عاج تزئین شده بود ئ در شمال اروپا بقایای بیش از 18 صندلی تاشو شناخته شده است که قدمت آنها به عصر برنز نوردیک باز می‌ گردد.

صندلی تاشو در قرون وسطی رایج شد و صندلی‌ های تاشو که مدفوع فالد نامیده می‌ شوند و به‌ عنوان تکه‌ های مبلمان مذهبی مورد توجه قرار می‌ گرفتند و اسقف‌ ها زمانی که در کلیسای جامع خود اقامت نمی‌ کردند از آن‌ ها استفاده می‌ کردند و از قرن 15 و 16 صندلی‌ های تاشو بیشتر دارای تکیه‌گاه بازو و سر بودند.

تاریخچه صندلی های تاشو

تاریخچه صندلی های تاشو

در ایالات متحده ثبت اختراع اولیه برای یک صندلی تاشو توسط جان کرام در سال 1855 بود و در 7 ژوئیه 1911 ناتانیل الکساندر یک صندلی تاشو را به ثبت رساند که نوآوری اصلی آن شامل استراحت کتاب بود و در سال 1947 فردریک آرنولد اولین صندلی تاشو آلومینیومی را با بند پارچه ای برای صندلی و پشت ایجاد کرد و تا سال 1957 شرکت فردریک آرنولد از بروکلین ، نیویورک بیش از 14000 صندلی در روز تولید می کرد و امروزه صندلی های تاشو بیشتر از پلاستیک سخت ، فلز یا چوب ساخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *